октябрь, 2023 ел
дүшәмбе

«Мәгариф» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында Ббалалар иҗтимагый берләшмәләре белән тәрбия һәм үзара хезмәттәшлек буенча директор киңәшчесе» проекты «Россия Федерациясе гражданнарын патриотик тәрбияләү» федераль программасы эчендә төпләрнең берсе булып тора.

сентябрь, 2023 ел
дүшәмбе

Быелгы уку елыннан районныӊ 100 дән артык укучы белем ала торган 11 мәктәбендә  тәрбияләү һәм балалар иҗтимагый берләшмәләре белән хезмәттәшлек итү буенча директор киңәшчеләре штатлары булдырылды.

август, 2023 ел
җомга

август, 2023 ел
пәнҗешәмбе

«Мәгариф» милли проектын гамәлгә ашыру барышында шактый финанс средстволары үзләштерелде, аның буенча гомуми смета бәясе 12 млн.532 мең сум булган 4 мәктәп ремонтланды.

июнь, 2023 ел
җомга

Республиканың 290 эшкуары ташламалы финанс ярдәменнән файдаланган. «Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм» милли проекты Татарстан Республикасы бизнесына беренче яртыеллыкта 620,6 млн сум акча җәлеп итәргә ярдәм итте.