М. И. Мәхмүтов исемендәге Татарстан Республикасы Дәүләт премиясе

2023 елның 21 июне, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы м.и. Мәхмүтов исемендәге Татарстан Республикасы Дәүләт премиясенә конкурста катнашу өчен гаризалар кабул итә.
Бүләк Татарстан Республикасы Президентының 26.12.2017 Указы белән булдырылган
 Noп-1169 педагогик хезмәткәрләрнең фәнни һәм фәнни-методик эшчәнлеген стимуллаштыру һәм күренекле Россия галиме-педагогы һәм көнчыгышны өйрәнүче Мәхмүтов Мирза Исмәгыйлевич истәлеген мәңгеләштерү максатларында.
Конкурс процедураларында Татарстан Республикасы территориясендә урнашкан мәктәпкәчә, гомуми һәм өстәмә белем бирү, һөнәри, югары һәм өстәмә һөнәри белем бирү оешмаларының педагогик хезмәткәрләре катнаша ала.
Документлар 2023 елның 1 июленә кадәр кабул ителә.
Конкурста катнашу шартлары һәм нигезләмә белән сылтама буенча танышырга мөмкин https://mon.tatarstan.ru/premia_mahmutov.htm.