2021 елның 26-29 октябрендә икенче тапкыр Яшьләр туристик форумы узачак

2021 елның 19 октябре, сишәмбе

2021 елның 26-29 октябрендә икенче тапкыр Яшьләр туристик форумы узачак. Форумда Россия һәм Татарстан Республикасының бөтен районнарыннан 250 дән артык катнашучы, шулай ук 35 Россия һәм чит ил спикеры, төрле өлкәләрдәге экспертлар: туркомпанияләр һәм туроператорлар, әйдәп баручы медиа һәм трэвел-блогерлар, инвесторлар һәм ИТ-компанияләр, HORECA һәм туризм өлкәсендә хакимият органнары вәкилләре, кунакчыллык экспертлары һәм профессиональ сәяхәтчеләр катнашачак.

Форумның төп бурычлары - яшьләр арасында эчке туризмны үстерү, туризм өлкәсендә яшь инициативаларга ярдәм итү, яшь журналистларны, сәяхәт һәм туризм өлкәсендә сыйфатлы һәм кызыклы контент булдыру буенча трэвел-блогерларны әзерләү һәм укыту, Россиянең аз билгеле туристлык локацияләренә туристлар агымын җәлеп итү максатыннан территорияләрне үстерү буенча яңа форматлар һәм интерактивлар булдыру.

Туристлык форумы кысаларында Яшьләр эшләре буенча Федераль агентлык һәм туризм буенча Федераль агентлык вәкилләре белән стратегик сессия узачак, анда темалар буенча фикер алышу булачак:

- транспорт чыгымнарын субсидияләү, бюджет маршрутларын эшләү, альтернатив урнашу урыннарын җәлеп итү юнәлешләре буенча яшьләр мобильлеге;
- туризм өлкәсендә кадрлар: туризм өлкәсендә волонтерлар, сервис отрядлары һәм туризм өлкәсендә кадрлар әзерләү.
Катнашучылар саны һәм профиль: 250 катнашучы

18-35 яшь, яшь эшмәкәрләр, блогерлар, журналистлар, җәмәгать лидерлары, профильле студентлар һәм белгечләр, кунакчыллык тармагы вәкилләре.

Географиясе: Татарстан Республикасы районнары, Россия төбәкләре.