Балтач районында «Тормыш тамчысы» бөтенроссия акциясе узды

2021 елның 3 сентябре, җомга

Бүген, терроризмга каршы көрәштә бердәмлек көнендә, «Батырлар аллеясы»нда 2004 елда Беслан фаҗигасе корбаннары истәлегенә багышланган «Тормыш тамчысы» бөтенроссия акциясе узды. Чарада Балтач район башкарма комитеты, террорчылыкка каршы комиссия, яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге, мәгариф һәм мәдәният бүлекләре вәкилләре, «Форпост» үзәге хезмәткәрләре һәм сугыш ветераннары катнашты.

«Әлеге акцияне үткәрүнең төп максаты – яшьләр арасында терроризмга һәм экстремизмга каршы тору мәсьәләләре буенча төгәл билгеләнгән гражданлык позициясен формалаштыру, катнашучыларны уяулыкка һәм гражданлык җаваплылыгына өндәү - дип билгеләп үттеләр үз чыгышларында район башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Илһам Гайнетдинов һәм хәрби-диңгез флоты ветераны Фәрит Кәримов.

Акциядә катнашучылар «Батырлар аллеясы»ндагы чәчәкләргә бер уч су алып салдылар. Террорчылык акты вакытында өч көн буе тоткынлыкта газапланган кешеләр, шул исәптән балалар бер тамчы су да эчә алмаган. Фаҗигадә һәлак булганнарны бер минут тынлык белән искә алдылар.