«Сез-безнең горурлыгыбыз!» республика акциясе

2021 елның 4 марты, пәнҗешәмбе

Халыкара хатын-кызлар көнен  бөтен дөньяда бәйрәм итәләр. Бу көнне хатын-кызларның милли чикләргә, этник, тел, мәдәни, икътисади һәм сәяси аермаларга карамастан казанышлары билгеләп үтелә.

Халыкара хатын-кызлар көне безгә ирешелгән уңышлар турында уйларга, әниләр, әбиләр, тулаем алганда хатын-кызлар турында сөйләргә мөмкинлек бирә. Алар илебез, Татарстан Республикасы, туган як, шәһәр, бистә үсешенә үз өлешләрен керттеләр, тормышта һәм хезмәтебездә билгеле бер уңышларга ирештеләр.

Үсеп килүче буында рухи-әхлакый үсеш, гаилә кыйммәтләре, актив тормыш позициясе, Республика, гаилә тормышында хатын-кызның роле, әлеге мәсьәләләргә җәмәгатьчелек игътибарын җәлеп итү максатыннан, Татарстан Республикасында Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил «Сез – безнең горурлыгыбыз!» дигән акциягә старт бирде.

Акциядә яшенә һәм яшәү урынына һәм гражданлыгына карамастан, теләсә кайсы граждан катнаша ала. Акция 2021 елның 3-8 март көннәрендә үткәрелә.

Акциядә катнашу өчен:

- 3-8 март көннәрендә бистәдә, районда, Татарстан Республикасында танылган һәм аз танылган хатын-кызның фото, видео, рәсемен урнаштырырга һәм «Мин горурланам», «Сез – безнең горурлыгыбыз» дигән темага пост язарга кирәк;

- акциядә катнашучылар акция тематикасы буенча иҗади якны куллана алалар;

- Instagram социаль челтәрләренә һәм ВКонтакте аша урнаштырылган акция материаллары #УПРвРТ8марта хештегы белән бергә алып барылырга тиеш.

Нигезләмә