2018 елның 12 октябре, җомга

2018-нче елның 10 - нчы октябрь көнне  Балтач район башкарма комитетының утырышлар залында Балтач муниципаль районының  коррупциягә каршы көрәш эшен координацияләү комиссия  утырышы узды.

Әлеге утырышта түбәндәге мәсьәләләр каралды:

-2018 елның 9 аенда милек һәм җир кишәрлекләрен арендага бирү нәтиҗәләре турында. Муниципаль милектә булган мөлкәтне файдалануны һәм аларны куллануны тикшереп торуны гамәлгә ашыру. Муниципаль җир контролен гамәлгә ашыруны анализлау.

-Район башкарма комитетының төзелеш, архитектура һәм торак коммуналь хуҗалык бүлеге тарафыннан муниципаль хезмәтләр күрсәтү барышында коррупцион хокук бозуларны кисәтү эшен оештыру турында.

-Районда 2018 елның 9 аенда бюджет акчаларының максатчан кулланылышын, рациональ файдаланылуын тикшереп торуны гамәлгә ашыру нәтиҗәләре турында.

-Торак-коммуналь хуҗалык өлкәсендә коррупция күренешләрен кисәтү турында.

Балтач муниципаль районының  коррупциягә каршы көрәш эшен координацияләү комиссия  утырышын  Балтач район башлыгы Р.Р.Нотфуллин алып барды.