декабрь, 2017 ел

16 декабрь көнне район мәдәният үзәгендә "Каз өмәсе" гөрләде.

Әлеге кичәдә агымдагы ел дәвамында район мәдәният учаклары каршында эшләп килүче фольклор коллективлары арасында барган "Бердәм булып хезмәт итү кирәк иман, әхлак, гореф-гадәт сагында" дип исемләнгән иҗат бәйгесенә йомгак та ясалды.

16 декабрь көнне Татарстан Республикасы ветераннар иҗтимагый оешмасының 30 еллыгын билгеләп үттеләр. Әлеге мәртәбәле тантаналы бәйрәм чарасы Казанның Г.Тукай исемендәге филармония концертлар залында үтте. Шул уңайдан балтачлылар бәйрәм тантанасы кунаклары булдылар.

23нче декабрь, шимбә көнне Балтачта һәм Чепьяда Яңа ел алды ярминкәләре оештырыла. Анда авыл хуҗалыгы, сәнәгать предприятиеләре һәм шәхси эшмәкәрләр катнашачак. Ярминкәләр иртәнге 7.00 сәгатьтә башлана.