сентябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

2017 нче елның 6 нчы сентябрендә “Экстремизмга-Юк!” айлыгы кысаларында Балтач муниципаль районының “Наз” тернәкләндерү бүлекчәсендә тернәкләнү узучылар арасында “Тормышта сәламәт яшәү дәверендә терроризм һәм экстремизмга каршы” исеме астында ярыш булып узды.

7 сентябрь көнне «Наз» халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә социаль һәм медицина хезмәткәрләре өчен уку оештырылды. «Наз» үзәге директоры  Гөлнара Әхмәдиева чыгыш ясады. “Җылы йорт. Уңайлы ишегалды" дигән акция турында игълан итте.

Арбор авылында яшәүче Галиева Фахирә Шәмсихәмәт кызына 7 сентябрь көнне 90 яшь тулды.

7 сентябрь көнне Балтач үзәк зурлар һәм балалар китапханәсе хезмәткәрләре китапханә каршындагы паркта “Якташ язучылар иҗаты” дип исемләнгән күргәзмә тәкъдим иттеләр.  Районыбыз һәм аның халкы турындагы язмалардан торган  “Республика матбугатында – балтачлылар”  тупланмалары  да күргәзмә белән танышучыларда  зур кызыксыну уятты.