апрель, 2018 ел
сишәмбе

23 апрель көнне Борнак авыл китапханәсе авылыбызның иң өлкән кешесе,тыл ветераны Габделхаков Рафаэль абыйга  үзе яраткан әсәрләрне илтеп бирү оештырды.Бөек Җиңүнең 73 еллыгы якынлашкан көннәрдә хөрмәтле тыл ветераныбыз күрсәткән хезмәтебезгә зур рәхмәтен белдерде.

Бөек Җиңүнең 73 еллыгы уңаенан Балтач районы “Наз” үзәгенең тернәкләндерү бүлекчәсенә Дорга авылының мәдәният йорты хезмәткәрләре “Мәңге яшәгез” исеме астында хәйрия концерты белән килделәр.

Татарстан Республикасы буенча барган «Мәрхәмәтле ел» акциясе кысаларында агымдагы елның 23 нче апрелендә Балтач районы “Наз” үзәгенең социаль тернәкләндерү  бүлекчәсендә “Георгий тасмасы” исеме астында патриотик акциясе старт алды.

“Өлкәннәр hәм инвалидлар куркынычсызлыгын саклау” программасы кысаларында 2018 елның 23 апрелендә Балтач районы “Наз” үзәгенең социаль тернәкләндерү бүлекчәсендә тернәкләнү узучылар Чепьяда урнашкан янгыннан саклау бүлегенә экскурсиягә бардылар.