июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

13 июльдә Татарстан Республикасы территориясендә яшенле яңгыр һәм 15-20 м/с тизлегендәге җил булуы ихтимал.

Кайбер районнарда томан булуы мөмкин.

Казан Кремлендә Татарстан Республикасы Президентының коррупциягә  каршы сәясәт мәсьәләләре идарәсе инициативасы белән 2018 елның 9 июлендә төзелеш һәм торак-коммуналь хуҗалык өлкәсендә  “Күпфатирлы йортларда агымдагы төзелеш һәм капиталь ремонт эшләрен башкаруда коррупция куркынычы турында” дигән темага ВГТРК телеканалына тапшыру әзерләү өчен  киңәшмә  үтте.

Шушы көннәрдә "Факел" яшүсмерләр клубы  хезмәткәрләре СМУ спорт мәйданчыгында балалар өчен коррупциягә каршы баскетбол уены   оештырды. Чарадан соң Балтач район башлыгының  ярдәмчесе, районның коррупциягә каршы көрәш комиссисе сәркатибе Энҗе Фарит кызы   Гарипова  балалар һәм яшүсмерләр белән әңгәмә үткәрде. Спорт уеннарында да гадел уйнарга кирәклеген аңлатты.