июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

06.07.2018 Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән яшенле яңгыр белән 15-20 м/с тизлектәге җил, кайбер районнарда 22 м/с тизлеккә кадәр җил булуы көтелә.

Агымдагы елның 4 июлендә Пыжмара авыл җирлеге Советының бюджет, авыл хуҗалыгы һәм фермер хуҗалыклыры эшчәнлеген күзәтү комиссиясе утырышы булып узды.

Россия Федерациясе прокуратурасы турында» Федераль законының 51 статьясын гамәлгә ашыру исәбеннән Россия Федерациясе Генераль прокуратурасы хокукый статистикасының мәгълүмати-аналитик порталы – www.crimestat.ru булдырылды.

Соры базар ул - эш бирүчеләр тарафыннан хезмәт килешүләрен язмача рәсмиләштермичә эш урыннары, рәсми документларда исәпләнмәгән хезмәт хакы бирү, хезмәт мөнәсәбәтләре сыйфатлары була торып, гражданлык-хокукый килешүләр рәсмиләштерү.

Халыкта бу турыда бик куп сораулар туа. Курсәтелгән очракларда хокук юридик яктан дөрес дип табыла. Ләкин гариза бирүче теркәү оешмасында бу хокукны терки ала.

Арчада Татарстан фермарларының җәйге спартакиадасы узды.