май, 2018 ел
җомга

Балтач җирлегендә яшәүче Сәлимова Әминә Хәбибулла кызына 11 май көнне 90 яшь тулды.

Бүген – 11 май көнне Балтач   муниципаль  районының  террорчылыкка каршы көрәш комиссиясе  утырышы булды.

Комиссия  утырышында Татарстан Республикасы Президентының эчке сәясәт мәсәләләре департаментының Дини берләшмәләр белән үзара хезмәттәшлек идарәсе дәүләт-конфессиональ мөнәсәбәтләр бүлегенең баш киңәшчесе - Гыйльметдинов Нурислам Вәлимхәмит  улы,  комиссия әгъзаләре; район башкарма комитетының бүлек башлыклары;  район прокуроры А.Ш.Низамиев;  җирле үзидарә башлыклары; «Кайтаваз» радиосы һәм «Хезмэт» район газетасыннан журналистлар катнашты. Утырышны район башлыгы Рамил Нотфуллин алып барды.

Утырышта түбәндәге  мәсьәләләр каралды:

05.05.2018 елда Нөнәгәр авыл җирлеге территориясендә гомуми тирә-юнне чистарту өмәсе булды. Өмәдә олысы да, кечесе дә актив катнашты.​

Павлов Андрей Петрович 9 май парадында катнашты

«Кайнар элемтә» телефоны: 8 (843) 236-00-71.

Консультация вакыты:  9.00дан 17.00 сәгатькә кадәр.

11 майда төнлә һәм көндез Татарстан Республикасы территориясендә  17 м/с тизлектәге җил