апрель, 2018 ел
сишәмбе

Район прокуроры ярдәмчесе Гөлнара Галиуллина, Балтач һәм Кукмара районнары буенча янгын күзәтчелеге бүлеге Фәрхәт Кәлимуллин Балтачтагы спорт корылмаларында һәм үзәк хастаханәдә булып янгын куркынычсызлыгы таләпләренең үтәлешен тикшерде.

3 апрель көнне Арчада Бөтенрәсәй «Илһам» яшь язучылар бәйгесенең зона туры үтте. Быел районыбызның 16 мәктәбеннән 32 укучы (төрле номинацияләрдә 39 эш) икенче турга узды. Бүген әлеге укучылар Арча шәһәренең 6 нчы санлы мәктәбендә мәртәбәле жюри алдында имтихан тотты.

Бүген  - 3 апрель көнне районыбызның күренекле шәхесләреннән  тарихчы, шагыйрь, җәмәгать эшлеклесе Гарифҗан Мөхәммәтшин, Татарстан Республикасы Диния назәрәте баш казые, районыбызның имам-хатибы, дин әһеле Җәлил хәзрәт Фазлыев, Кариле авылы тарихын өйрәнүче, мәгариф ветераны, эшмәкәр Гөлсем Миңнебаева, Карадуган  “Себер тракты тарихы” музее директоры Фирая Зыятдинова,  Норма мәктәбе музее җитәкчесе, төбәкне өйрәнү советы әгъзасы  Фәридә Мөҗипова II Бөтендөнья татар авылларының  һәм төбәкләрдәге  татар тарихын өйрәнүчеләр җыенында катнашып, тәҗрибә уртаклаша.

2018-нче елның 13 апрелендә  сәг. 13.00дә   Балтач муниципаль районының 2017 елгы бюджет  үтәлеше проекты  хакында гәвами тыңлаулар түбәндәге адрес буенча үткәрелә: ш.т.б.Балтач, Ленин урамы, 42-нче йорт, 3-нче этаж.

Россия халкы 1 май бәйрәменә дүрт көн рәттән ял итәчәк, дип Федераль хезмәт һәм мәшгульлек агентлыгы хәбәр итә.

Ял көннәре 29 апрельдә, якшәмбе башланып, чәршәмбе, 2 майга кадәр дәвам итәчәк.